Bez kategorii

Sukienka na imprezę firmową – czyli jak się ubrać, żeby nie przesadzić

Znalezienie idealnej stylizacji na imprezę firmową to nie lada wyzwanie. Wszystko zależy od charakteru imprezy. Inaczej ubierzemy się na uroczystą kolację, inaczej do klubu, a jeszcze w inny sposób na koncert połączony z przyjęciem. Czasami zdarza się, że na zaproszeniu jest adnotacja dotycząca obowiązującego w określonym miejscu dress codu. W takim wypadku problem jest rozwiązany. Ale jak się ubrać w sytuacji, gdy nie dostałyśmy żadnej wskazówki?

Klasyka zawsze w modzie

Jeśli nie wiemy, na co postawić, to bezpiecznie jest wybrać coś uniwersalnego, co sprawdzi się w każdej sytuacji. Proste, eleganckie kroje, zestawione z twarzową biżuterią, to strzał w dziesiątkę. Co do kolorów stylizacji – one również mają duże znaczenie. Jeżeli na co dzień sięgamy po odważniejsze zestawy, wybierzmy mocny kolor. Wystrzegajmy się jaskrawych i krzykliwych barw, zdecydujmy się na pastelowe – nie dość, że odmładzają twarz, to są bardzo modne – lub przygaszone. Niezwykle istotny jest także krój sukienki – nie powinna ona odsłaniać za wiele. Starajmy się wyeksponować tylko jedną partię ciała. Jeśli chcemy podkreślić zgrabne nogi, to załóżmy sukienkę bez dekoltu i z zakrytymi ramionami, natomiast wybierając sukienkę hiszpankę, jej długość powinna być przynajmniej do kolana.

Strój wieczorowy/formalny

Wieczorne przyjęcia wymagają odpowiedniej oprawy. Możecie postawić zarówno na długie suknie wieczorowe, połączone z butami na wysokim obcasie i niewielką torebką, jak również krótkie, eleganckie sukienki z delikatną biżuterią.

Strój sportowy

Jeśli impreza firmowa ma mieć charakter sportowy, warto dopasować strój do dyscypliny. Gdy wiemy, że będziemy uczestniczyć w turnieju siatkówki czy też modnym ostatnimi czasy paintballu, ubierzmy się na sportowo i w zgodzie z obowiązującymi trendami (tak, moda sportowa również rządzi się swoimi prawami). Ważne, aby było nam wygodnie. Nie zapominajmy także o odpowiednim rodzaju obuwia sportowego (tak, jest ono dopasowane do konkretnej dyscypliny).

Choć można kierować się kilkoma zasadami ubioru, to pamiętajmy, aby przede wszystkim być sobą!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *