Bez kategorii

Masz figurę jabłka? Te fasony i wzory są dla Ciebie

Kobiety z figurą jabłka najlepiej prezentują się w sukienkach. Wszystko dlatego, że spodnie często podkreślają wąskie biodra a bluzki dodają kilogramów. Sukienki natomiast, dzięki prostym złudzeniom optycznym, modelują sylwetkę.

Wzory nie dla Ciebie

Wiele osób bagatelizuje kwestię wzorów, a to błąd, ponieważ nie tylko fason modeluje sylwetkę ale także printy zamieszczone na materiale. Są sukienki, które właśnie dzięki odpowiedniemu zestawieniu wzorów, optycznie zmieniają proporcje ciała. Należy jednak wiedzieć, jakie wzory są dla Ciebie a które z nich są absolutnie zakazane. Jeśli masz duży biust i pragniesz zakryć brzuszek, unikać poziomych linii. Nawet te drobne potrafią bardzo niekorzystnie wpłynąć na Twój wizerunek. Dodatkowo pamiętaj, by unikać małych regularnych wzorków, które optycznie zwiększają powierzchnię materiału. Całkiem gładkie materiały są dozwolone, gdy kreacje są odpowiednio profilowane. W przypadku fasonów oversize, konieczne jest działanie figurą.

Wzory i kolory dla Ciebie

Najlepiej będziesz się prezentować w sukienkach które na środku są jaśniejsze a na krańcach oddzielane są przez ciemniejsze paski, najlepiej czarne, granatowe lub grafitowe. Jeśli sukienka posiada rękach, ciemne elementy powinny zachodzić także tam. Dobrym trikiem są także ciemne trójkąty, które łączą się czubkiem w talii. Odrzucamy paski do opiętych kreacji. Przewiązania w talii są dozwolone tylko w przypadku lejących materiałów, spodni lub spódnic. Twoja sylwetka powinna być wydłużana a więc warto nosić pionowe paski i inne wzory, które sprawiają wrażenie wyszczuplenia. Unikaj zdobień w okolicach biustu i brzucha. Pozwól sobie na więcej koloru w dolnej części sukienki, np. sukienka z gładką górą i wyszywankami na dole. Warto też ciemny blezer lub żakiet założyć na jasną sukienkę.

Korzystne fasony

Najlepszy fason dla pań z figurą jabłka to sukienka z długim rękawem lub rękawem 3/4, z dekoltem w serek i dołem za kolano. Jeśli masz piękne kolana, możesz zdecydować się na krótszą sukienkę jednak pamiętaj, że trzeba tu zachować pewne przyzwoite granice. Jeśli chcesz założyć marynarkę lub żakiet, możesz zdecydować się na sukienkę bez rękawków ale z grubymi ramiączkami. Sukienki z krótkim rękawem często odbijają się na materiale, który na nim leży, co optycznie powiększa ramiona.

Więcej dowiesz się na www.e-sukienki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *