Bez kategorii

Kształt sylwetki i dobra sukienka – jak wybrać?

Jak dobrać sukienkę do kształtu figury ?

Każda kobieta ma różny kształt ciała. Bywają takie kobiety, które założą jakąkolwiek sukienkę i wyglądają w niej dobrze, ale są też takie, dla których wybór nie jest łatwy. Nie mamy się jednak czego obawiać. Jak już zdamy sobie sprawę z kształtu naszego ciała, wzrostu, proporcji, to pozostaje nam tylko poszukać takiej sukienki, w której będziemy wyglądać idealnie. Żadna figura nie jest gorsza, to tylko kwestia wyboru właściwych ubrań. Co należy wziąć pod uwagę?

Zastanów się nad typem swojej figury

Można wyróżnić ich kilka. Pierwszym typem jest trójkąt, czy inaczej sylwetka gruszka. Przy takim typie figury często marudzimy, ale nie powinniśmy. Jeśli bowiem wybierzemy dobrą kreację, to z łatwością ukryjemy szersze biodra i nieco większą pupę. Powinniśmy starać się wybierać takie modele sukienek, które z kolei lekko poszerzą nam zbyt wąskie ramiona. Przy typie trójkąta unikajmy sukienek z obniżonym stanem oraz takich, których dół jest w kształcie litery A. One po pierwsze skrócą nogi, a po drugie poszerzą biodra. Dobrym rozwiązaniem są sukienki proste, z szerszym dołem czy z wzorem lub zdobieniem górnej części, dzięki czemu uwagę skupimy na pięknej wąskiej talii, jaką zazwyczaj mają kobiety z figurą trójkąta.

Innym typem jest figura odwróconego trójkąta, która charakteryzuje się wąskimi biodrami i małą pupą, ale znacznie szerszymi ramionami. Często kobiety zajmujące się lekkoatletyką prezentują ten rodzaj figury. W tym przypadku nasze działanie powinno być odwrotne do pierwszego. Podkreślamy dół wyrazistym kształtem sukienki, ale pamiętajmy, że o ile śmiało możemy sobie pozwolić na dół w kształcie A, czy przy wysokim wzroście możemy eksperymentować z kształtem i długością, to nie wybierajmy obcisłych sukienek, które niepotrzebnie podkreślą małą pupę. Z kolei tułów powinniśmy optycznie zwęzić. Nie jest dobrym rozwiązaniem zdobiona góra, ponieważ zdobienia zwrócą uwagę na zbyt szerokie ramiona.

Typem, który uchodzi za najbardziej kobiecy, jest klepsydra. Wówczas dysponujemy proporcjonalną do szerokości bioder, szerokością ramion, a ponadto mamy wyraźnie zaznaczoną talię. Mając figurę klepsydry, doskonałym wyborem są dopasowane sukienki podkreślające całą linię ciała. Możemy też wybierać spośród sukienek ołówkowych. Kiedy przy tej figurze jesteśmy bardzo szczupłe, to w zasadzie możemy pozwolić sobie na wiele różnych kreacji. Jeśli jednak mamy dość duży biust i dość duże biodra, nie powinniśmy nosić zbyt krótkich fasonów. Ciekawym wyjściem są sukienki do kolan lub lekko przed przed kolano.

Często spotykanym typem figury jest owal, zwany też jabłkiem, który wiąże się z szerszą talią i pasem. Wtedy powinniśmy podkreślać szczupłe nogi, zwłaszcza jeśli jesteśmy dość wysokie. Postawmy na sukienki niezbyt zdobione, w minimalistycznej konwencji. Dół może być szerszy, także w A, a góra zdecydowanie stonowana i nie bardzo dopasowana. Bardzo kobiecym rozwiązaniem są sukienki odcinane pod biustem, dzięki którym ukryjemy szerszą talię, wydłużymy nogi i podkreślimy biust, do którego koniecznie powinniśmy dobrać dopasowany biustonosz.

Na koniec figura tzw. chłopięca, czyli prostokąt. W tym przypadku nie mamy ani wyraźnie zarysowanej linii ramion, biust jest raczej mniejszy, podobnie z biodrami i pupą. Warto poszerzać nieco ciało. Możemy sobie tez pozwolić na eksperymentowanie z szerszymi fasonami, ale też lekko dopasowanymi. Pamiętajmy, żeby nie spłaszczać bardziej biustu i pupy, które i tak są już mniejsze. W zależności od tego czy jesteśmy szczupłe, czy raczej masywne, powinniśmy też wybierać właściwe materiały i kształty sukienek. Dla szczupłych kobiet dobre będą nawet dość grube tkaniny, dla nieco masywniejszych raczej zwiewne i lekkie.

Nie dajmy się jednak zwariować. Myślmy racjonalnie i pamiętajmy o tym, że każda z nas jest piękna. Różną mamy jedynie urodę. W ubraniu powinniśmy czuć się pewnie i komfortowo. Szukacie dobrej sukienki, dzięki której będziecie wyglądać zjawiskowo? Zajrzyjcie tutaj: https://e-sukienki.pl/sukienki-na-wesele/9315-sukienka-czerwona-elegancka.html.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *